Lego Robotyka Dla Dzieci – Zajęcia

Kurs Programowanie dla Dzieci Lublin

Opis Zajęć Lego Robotyka w EURO-FORUM Lublin, Lubartów:

1. Zajęcia z ROBOTYKI przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

2. Odbywają się raz w tygodniu i trwają po dwie godziny lekcyjne.

3. Ważną zaletą są małe grupy, dopasowane do wieku dziecka. Pozwala nam to indywidualnie podejść do każdego uczestnika. 

4. Zajęcia prowadzimy w formie warsztatów,  podczas których dzieci pracują w parach mając do dyspozycji komputery z zainstalowanym specjalnym oprogramowaniem.

5. Dla każdego dostępne są również odpowiednie dla ich wieku oraz poziomu zaawansowania najnowsze zestawy nowoczesnych klocków LEGO® – WeDo® lub Mindstorms®.

6. Dzieci w oparciu o szczegółowe instrukcje lub według własnego projektu tworzą LEGO®– budowle i LEGO®– roboty (inteligentne urządzenia o niemal nieograniczonych możliwościach). W kolejnym kroku dzięki specjalnym programom komputerowym można zaprogramować, czyli wprawić w ruch, sprawić by mówiły, podejmowały decyzje np. reagowały na kolory.

6. Prowadzenie zajęć powierzamy współpracującej z nami sprawdzonej kadrze pedagogów – informatyków i matematyków z doświadczeniem w nauczaniu dzieci i młodzieży.

7. Zajęcia programowania robotów z popularnych klocków LEGO® są w naszej ofercie od kilku lat, w której cieszą się dużym powodzeniem. Potwierdza to powiększające się co roku grono młodych LEGO® budowniczych.

8. Zajęcia z ROBOTYKI łączą w sobie naukę oraz radość z zabawy klockami LEGO®. Jest to doskonały początek przygody młodych ludzi z konstrukcjami inżynierskimi oraz programowaniem komputerowym (informatyką).